Роналдо носи победата на Левски срещу Пирин (видео)

Левски победи Пирин с 2:1 в приятелски мач на стадион "Искър“ в Самоков. "Сините" поведоха още в третата минута, когато Ивелин Попов изведе Роналдо сам срещу Марио Кирев, а бразилецът не сбърка. Той добави още едно попадение на сметката си три минути по-късно с глава след центриране на Анте Блажевич. В 39-ата минута "Пирин" върна едно попадение след далечен шут на Красимир Станоев.

След вихрените наяални минути за "сините" в деветата минута и Уелтън опита късмета си от далечна дистанция, но ударът му към далечния ъгъл премина встрани от вратата на Кирев. Още три минути по-късно Келиан ван дер Каап отне топката в противниковата половина и напредна, навлезе в наказателното поле и шутира, но право в ръцете на Марио Кирев. До 30-ата минута темпото спадна, като Левски имаше леко териториално превъзходство, но без да се стига до сериозни положения пред двете врати.

В 32-ата минута "орлетата" бяха близо да върнат едно попадение, след като Станислав Костов намери Андрей Йорданов, който шутира по диагонал и преодоля Пламен Андреев, но Цунами изчисти малко пред голлинията.

Седем минути по-късно Красимир Станоев стреля от дистанция и реализира.

В 51-ата минута Роналдо показа съобразителност и отне от Венцислав Бенгюзов, след което изведе Билал Бари, но мароканецът бе неточен. Три минути по-късно Преслав Йорданов получи центриране отдясно и шутира, но Пламен Андреев внимаваше и спаси.

В 61-ата минута Келиан ван дер Каап върна рисковано към Пламен Андреев, но за щастие на "сините" топката не навести мрежата на младока, а излезе в корнер.

До края двата тима имаха няколко шанса за попадение, но до промени в резултата не се стигна.

Левски – Пирин 2:1

1:0 Роналдо 3'

2:0 Роналдо 6'

2:1 Красимир Станоев 39'