ЦСКА -София се измъчи срещу слабак

ЦСКА постигна първа победа по време на подготвителния лагер в Австрия след успех с 5:3 срещу местния Кематен, който завърши 4-ти в четвъртото ниво на австрийския футбол. С дебютни попадения за "армейците" се отличиха Браян Морено, Лазар Туфегджич и Марк-Емилио Папазов, а като титуляри започнаха младоците Алекс Божев и Росен Маринов.

Заради контузии пък срещата пропуснаха Юрген Матай и Енес Махмутович, както и националните състезатели Иван Турицов, Георги Йомов и Яник Вилдсхут, които са само с една тренировка в Австрия.

"Червените" започнаха с опасен удар на Йоан Бауренски и отменен гол на Браян Морено заради засада, но в рамките на 2 минути понесоха неочакван удар. Първо в 19-ата минута капитанът Мено Кох напусна терена принудително заради контузия, а докато влезе футболист на негово място австрийците поведоха в резултата, след като Сам Абфалтерер наказа неразбирателство между Маурисио Гарсес и Алекс Божев.

До края на първото полувреме обаче ЦСКА обърна всичко в своя полза - първо Морено направи 1:1 в 41-ата минута след отличен извеждащ пас на Станислав Шопов, а минута преди края на първата част автогол на Калинович направи резултата 2:1 за българския тим.

Веднага след подновяването на играта влезлият като резерва Лазар Туфегджич покачи на 3:1, засичайки от движение с глава центриране на Шопов отдясно. В 52-ата минута Кематен вкара втори гол след извеждащ пас към Гатхер, който надбяга Росен Маринов и матира Божев с удар в близкия ъгъл.

Малко по-късно друга резерва - Калоян Кръстев, можеше да върне двете опадения преднина за ЦСКА, но на два пъти като по чудо не успя да преодолее вратаря на австрийците.

В 74-ата минута отново Кръстев бе в центъра на вниманието, засичайки с глава центриране отдясно, но топката рикошира в левия страничен стълб на вратата на Кематен. Пропускът бе наказан още в ответната атака, когато Петер Гатхер с мощен удар под напречната греда отбеляза втория си гол в срещата - 3:3.

В 78-ата минута Жеферсон изведе резервата Марк-Емилио Папазов сам срещу вратаря и младокът вкара, но голът бе отменен заради засада. Младокът обаче все пак покачи на 4:3 в 84-ата минута след разбъркване в наказателното поле, а четири по-късно Туфегджич сложи точка на спора, оформяйки крайното 5:3 с втория си гол в мача.

Титулярен състав: 12. Алекс Божев, 27. Маурисио Гарсез, 4. Мено Кох, 29. Росен Маринов, 13. Галин Минков, 20. Йоан Бауренски, 21. Амос Юга, 5. Феде Варела, 8. Станислав Шопов, 7. Йоан Баи, 28. Браян Морено

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 6. Християн Петров, 16. Асен Дончев, 15. Тибо Вион, 3. Жеферсон Телес, 11. Лазар Туфегджич, 24. Марк-Емилио Папазов, 26. Мартин Смоленски, 14. Калоян Кръстев, 23. Радослав Живков