Любо Пенев започна с победа в ЦСКА

ЦСКА 1948 се наложи по категоричен начин с 5:0 над Спартак Варна в първата си контрола от предсезонната подготовка. Двубоят бе неофициален дебют за новия старши-треньор на "червените" Любослав Пенев, като неговият отбор тотално надигра своя съперник и заслужено стигна до успеха.

Над всички за победителите бе Алекс Колев (25, 51, 59), който се отчете с хеттрик. Нападателят се разписа веднъж през първото полувреме и добави още две попадения след почивката. Освен него, Георги Русев (19) и Стоян Стоичков (34) също записаха имената си сред голмайсторите.

Голяма част от новите попълнения на двата отбора взеха участие в днешния сблъсък.

Следващата контрола на столичани ще бъде на 18 юни (събота) срещу Пирин Благоевград, докато за варненци предстои проверка срещу Славия - 19 юни (неделя).