Ботев Враца спечели баража и остава в родния елит

Ботев Враца победи Етър с 3:2 в баража, който се игра на стадиона на Славия. Така врачани остават в родния елит, а "болярите" остават във Втора лига. Като цяло тимът от Велико Търново изигра слаб мач (с изключение на финалните минути) и по този начин не успя да се завърне сред топ отборите у нас.

Веднага след почивката резултатът бе открит, след като Чавдар Ивайлов асистира за Юлиан Ненов, който прониза Христо Иванов.

В 73-ата минута Переа получи кълбото в наказателното поле и след като обработи топката я прати зад Иванов за втори път. Играещият под наем от ЦСКА Бауренски покачи на 3:0 в 84-ата минута, което накара голяма част от феновете на Етър да напуснат стадиона.

В 87-ата минута Кнежевич намали изоставането на своя тим, а само две минути след това Мариян Иванов изскочи от дълбочина при центриране от фаул и с летящ плонж шокира Краси Костов за 2:3. В добавеното време обаче до нов гол не се стигна и така Ботев Враца ликуваха след последния съдийски сигнал.