Нелсън води ЦСКА към победа, Литекс все по-близо до титлата

Т. Михайлов

ЦСКА спечели столичното дерби със Славия с 1:0 след красиво попадение на Нелсън. Крилото на “армейците” бе точен още в 3-ата минута с мощен удар от границата на наказателното поле. В 17-ата минута Жуниньо можеше да изравни, но от непосредствена близост не уцели вратата. В края резервата Платини удари греда, но като цяло това бяха единствените по-любопитни ситуации в иначе скучното дерби.

В същото време Литекс победи с 1:0 Черноморец в преиграванетона прекратения в петък мач. Единственият гол дойде още в 7-ата минута, когато Миланов намери Христо Янев, който преодоля Стоян Колев. В 66-ата минута гол на Андре бе отменен поради засада. След победата Литекс събра 56 точки и води с 11 на Левски, който утре играе с Черно море.

Снимка: Гонг.бг