Царско село засега удържа фронта (видео)

Царско село и Пирин Благоевград изиграха двубой от 30-ия кръг наefbet Лига. Домакините победиха с 3:0. Днешната победа носи 3 нужни точки на "царете" и общо те събират 24 пункта, като така се изравняват с Ботев Враца. Пирин от своя страна още в предния кръг си гарантира оставането, като има в актива си 33 точки и няма как да бъде изместен от "безопасната зона".

Първият гол дойде в 11-та минута, когато Венцислав Христов отмъкна топката и със силен шут простреля вратата на Янко Георгиев за 1:0. Малко след това в 19-та минута отново Христов отбеляза за Царско село и увеличи преднината на отбора си за 2:0.

След час игра Пирин най-после стигна до попадение, но след преглед с ВАР то бе отменено. В 70-та минута Реди Каса оформи крайното 3:0, разписвайки се от дузпа, отсъдена за нарушение на Николай Бодуров срещу Жереми Петрис.