Лудогорец също удари по мечтите на Ботев Пловдив за Европа (видео)

Борещият се за нищо до края на сезона Лудогорец се наложи с 2:1 при визитата си на Ботев Пловдив в среща от кръг на родния шампионат. Победата бе по-важна за "канарчетата", които водят битка за челните места и евентуално участие в евротурнирите.

Лудогорец обаче показа, че е по-добрият отбор. В 39-ата минута Спас Делев бе изведен добре, той финтира защитник на Ботев, а след това нанесе удар, като се получи рикошет и топката влетя в мрежата на домакините - 0:1. Па Конате изравни в края на първата част.

В 56-ата минута Джеймс Ето'о опита да спре една атака на тима, но в опита си да спре подаване прати топката по доста комичен начин в своята вратата за 1:2.

Двубоят бе изгледан от боса на "канарчетата" Антон Зингаревич, който за миг влезе в разправия с наставника на гостите Анте Шимунджа.

След загубата Ботев продължава да е трети, но днес може да бъде изравнен по точки от Левски или Черно море.