Пирин постигна целта си срещу Локо София

Пирин Благоевград записа важен домакински успех с 2:1 над Локомотив София. "Орлетата" стигнаха до трите точки благодарение на две доста красиви попадения, като за родните стандарти. Те паднаха още през първото полувреме.

В 13-ата минута Станислав Манолев получи топката на около 25 метра от вратата на Истатков и заби вълшебен гол вдалечния ъгъл на вратата на младия страж за 1:0.

След половин час игра падна втория гол във вратата на "железничарите". След изчистен ъглов удар топката падна около границата на наказателното поле на крака на Красимир Станоев, който буквално препарира Истатков за 2:0.

Матеус Дуарте върна интригата в мача в 71-вата минута, но "железничарите" не успяха да стигнат до нов гол и в крайна сметка Пирин бе ликуващият тим.