Ботев Пловдив удари Локо София и се върна в топ 3 (видео)

Ботев Пловдив се поздрави с победа - 2:0 срещу Локомотив София в мач от 26-ия кръг на родния елит. По този начин "канарчетата" се завърна на третото място в класирането.

"Канарчетата" се разписаха по веднъж през двете полувремена, което се оказа достатъчно за крайния успех. В 6-ата минута домакините откриха резултата. Емануел Току се възползва от грешка в изнасянето на топката от гостите и навлезе в наказателното поле, след което хладнокръвно реализира в левия ъгъл.

Четвърт час преди края на редовното време Джеймс Ето'о сложи точка на спора. Бранителят отне топката и самостоятелно навлезе в пеналтерията, справи се с няколко играчи в червено-черно и хладнокръвно преодоля стража на "железничарите" - 2:0.