Арда с малко очаквана победа над Локо Пловдив (видео)

Арда се наложи над гостуващия Локомотив Пловдив с 5:1 в среща от кръга на родния шампионат. При това домакините стигнаха до пълен обрат. Парвиз Умарбаев изведе "смърфовете" напред рано в мача с попадение още в 3-ата минута. Този резултат се запази до 25-ата минута, когато Александър Георгиев изравни.  Малко след това Тонислав Йорданов (29) направи пълен обрата за домакините. Петко Ганев (33) покачи преднината за своя тим.

През второто полувреме Арда стигна до още голове. Иван Тилев (66) също записа името си сред голмайсторите, а в самия край Светослав Ковачев оформи крайния резултат за жалост на гостуващата агитка. Трябва да се отбележи, че в 56-ата минута Райън Бидунга получи червен картон след намесата на ВАР. Първоначално той бе санкциониран само с жълт картон, но влизането му в краката на Александър Георгиев бе много опасно. Така гостите играха доста време с човек по-малко