Тази вечер Пловдив ще е жълто-черен (видео)

Ботев спечели 114-ото дерби на Пловдив. "Канарчетата" се наложиха с 2:1 срещу Локомотив на базата в "Коматево" в мач от 22-ия кръг на родния шамоионат.

Най-интересният момент през първата част бе незачетен гол със задна ножица на Антоан Бароан в добавеното време. Попадението бе доста красиво, но бе отменено поради засада.

В 57-ата минута Георги Аргилашки спаси дузпа на Димитър Илиев, която преди това вратарят лично бе извършил, след като събори Умарбаев в наказателното поле.

Пропускът от бялата точка мотивира Ботев Пловдив и домакините поведоха в резултата в 76-ата минута, когато Виктор Генев се разписа с глава след ъглов удар. "Канарчетата" удвоиха преднината си с гол на дебютанта Джак Лейн, а асистенцията отново бе на Тодор Неделев.

В края на мача Димитър Илиев върна едно попадение, но това се оказа недостатъчно за "смърфовете".