Славия изхвърли Берое от турнира за Купата

Славия се наложи над Берое с 2:1 в четвъртфинал от турнира за Купата на България, игран в София.

Двата тима започнаха нападателно срещата и имаха своите положения. Стив Фуртадо откри в 38-ата минута със страхотен гол. При отлична атака за "зелено-белите“ топката премина през Мариани, Тунгара и Джонатан, а бразилецът предостави за Фуртадо, който прати топката с фамозен удар от около 25 м – 0:1

Две минути след това обаче домакините успяха да изравнят. Реферът не отсъди нарушение пред вратата на "белите“ и Тасев получи дълъг пас от своята половина. Успя да навлезе в наказателното поле и да прати топката в мрежата – 1:1.

В 57-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа след намеса на ВАР, а Кирилов я реализира за 2:1. Берое опита да изравни, владееше инициативата, но не успя да го стори и отпадна от надпреварата.