Берое запазва добрата си позиция, а Царско село все така в края на класирането

Царско село и Берое изиграха мач от 20-ия кръг наefbet Лига. Двубоят завърши при резултат 1:2 за Берое.

Първият гол падна още в 7-та минута. Седрик Каломбо даде аванс на домакините с красива задна ножица и не остави шанс на вратаря на Берое да спаси. Това е първо попадение с екипа на столичния тим за бившия халф на Лече и Салернитана. В 21-та минута Даниел Генов опита да изравни, но топката прелетя встрани от вратата. В 43-та минута нов опит от страна на гостите, този път Серкан Юсеин шутира по диагонала, но вратарят на Царско село Иван Дерменджиев улови топката.

В началото на втората част дойде и дългоочаквания гол за Берое. В 57-та минута Христо Митев подаде към Джонатан Перейра, който отбеляза изравнителен гол за 1:1. В самия край на мача гостите успяха да отбележат още един гол и да вземат трите точки от днешната битка. Алиун Фал в 83-та минута получи пас от Омар Камара и с точен изстрел помогна за победата на "заралии".