Ботев Пловдив с чудесна победа (видео)

Арда Кърджали и Ботев Пловдив изиграха двубой от 20-ия кръг наefbet Лига. Днешния мач даде началото на пролетния полусезон. Гостите победиха с 0:2.

Първата добра атака подготвиха футболистите на Ботев - в 16-та минута Току подаде към Реда Рабей, който обаче бе неточен. Малко след това домакините станаха по-активни. Тонислав Йорданов отправи два удара към вратата на Арда, но без успех. В 34-та минута удар на Ето'о премина встрани от вратата. В края на първото полувреме Дилан Мертенс стреля за Ботев, а Йорданов за Арда, но и в двата случая дългоочакваният гол се размина.

В 75-та минута Димитър Тонев и Антоан Бароан изработиха много важен гол за Ботев. Тонев подаде към своя колега в наказателното поле, а нападателят показа чудесна скорост. Стоев не беше на своето място, което позволи на Бароан да стреля и да преодолее стража Василев. В последните минути падна още един гол, който затвърди победата на Ботев с 0:2. Милен Стоев си отбеляза автогол в 94-та минута.