Левски с победа над новак в елита на Украйна

Левски спечели с 2:1 срещу украинския новак в елита - Верес в последния си мач от зимния лагер в Турция. Марин Петков изведе "сините" напред в резултата още преди да са изтекли и 60 секунди от срещата. В 22-ата минута Асен Митков пропусна дузпа, а Верес успя да изравни в 43-ата минута чрез капитана си Михаил Сергийчук и не особено добра намеса на Ники Михайлов. В 62-ата минута влезлият като резерва Здравко Димитров донесе успеха за "Левски".

Двубоят започна отлично за "сините", като след грешно подаване на съперника топката стигна до Марин Петков, който проби фронтално срещу вратата и преодоля стража на "Верес“.

В следващите минути тимът от Ровно тръгна напред в търсене на изравнителен гол. "Левски“ търсеше шансове на контраатаки, катов 21-ата минута четирима играчи в синьо се оказаха срещу вратаря на украинците и един от защитниците. Първият удар бе блокиран от бранителя, но при добавката Билал Бари уцели ръката на притичал защитник.

Съдията отсъди дузпа, като зад топката застана младият Асен Митков. Ударът на халфа в долния десен ъгъл обаче бе спасен от Юшчишин.

В 32-ата минута и Билал Бари не успя да преодолее вратаря на украинците, но натискът на "сините“ се засили.

Седем минути по-късно при многоходова комбинация на "Левски“, топката стигна до останалия съвсем сам на границата на наказателното поле Радослав Цонев. Ударът му с десния крак обаче бе спасен брилянтно от вратаря на Верес.

Две минути преди края на полувремето, "Верес“ организира бърза контраатака, при която Михаил Сергийчук проби през центъра и пусна надясно към Кобак. Десетката на Верес изведе капитана си см в наказателното поле, където Сергийчук подмина Николай Михайлов и се разписа на празна врата - 1:1.

Второто полувреме започна с червен картон. Той бе за Едуард Кобак, който през първата част получи жълт картон, а в 48-ата минути за втори път видя жълтия цвят на картона. Така той напусна терена, а на негово място влезе Генадий Пасич.

Атаките на "Левски“, както и през първата част, бяха повече от тези на "Верес“ и защитата на украинците постоянно бе поставяна под напрежение.

В 62-ата минута Уелтън проби добре по лявото крило. Бразилецът успя да премине покрай трима играчи в черно и пусна успореден пас на голлинията към границата на вратарското поле. Там връхлиташе Здравко Димитров, който със силен удар прати топката в мрежата за успеха с 2:1.

В 76-ата минута Верес получи пряк свободен току пред наказателното поле на Левски, но след удара, топката бе избита в ъглов удар. След него Игор Солдат стреля с глава, но топката мина над вратата на Михайлов.

Левски - Верес 2:1

1:0 Марин Петков (1')

1:1 Сергийчук (43')

2:1 Здравко Димитров (62')

Левски: 13. Николай Михайлов - 91. Драган Михайлович, 23. Ноа Сонко Сундберг (8. Андриан Краев), 5. Келиан Ван дер Каап (33. Хосе Кордоба), 6. Вендерсон Цунами - 10. Радослав Цонев (20. Димитър Костадинов), 30 Филип Кръстев (34. Димитър Андонов), 27. Асен Митков (Денис Динев), 88. Марин Петков (11. Здравко Димитров) - 7. Велтон (4. Иван Горанов), 19. Билал Бари (71. Антоан Стоянов)