Левски с първа загуба за годината - втородивизионен турски тим удари сините

Левски загуби с 1:0 от Генчлербирлиги в четвъртата си контрола на турска земя. Единственото попадение реализира Каракас от дузпа в 71-ата минута.

"Сините“ започнаха по-активно срещата, като в 16-ата минута Цунами центрира в наказателното поле, но Димитър Костадинов се размина с топката, а след това Здравко Димитров не успя да отправи удар, който да застраши Рамазан.

В 21-ата минута Ники Михайлов лесно се справи с удар с глава на Метехан. В 26-ата Билал Бари върна към Костадинов, който мигонвенно стреля, но стражът на турците отрази с крак. Секунди след това Бари прати топката в мрежата, но попадението му не бе зачетено заради засада.

В 33-ата минута Уелтън опита технично изпълнение от границата на наказателното поле, но топката прелетя покрай вратата на Рамазан. Пет минути след това Радослав Цонев уцели гредата след изпълнение на пряк свободен удар.

Генчлербирлиги започна по-агресивно втората част, но без да успее да затрудни Николай Михайлов. В 61-ата минута капитанът на "сините“ се намеси убедително, за да запази мрежата си суха, а при добавката Каракаш прати топката покрай вратата .

В 71-ата минута Николай Михайлов се намеси добре при атака на турците, но след това извърши нарушение, което доведе до дузпа. Зад топката застана Каракас, който с изстрел по земя прати топката във вратата на "сините".

Левски - Генчлербирлиги 0:1

0:1 Каракас 71‘

Левски: 13.Николай Михайлов, 91.Драган Михайлович, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Вендерсон Цунами, 10. Радослав Цонев, 30. Филип Кръстев, 20. Димитър Костадинов, 17.Велтон, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари

Резерви: Йоан Загоров, Патрик-Габриел Галчев, Марин Петков, Иван Горанов, Андриан Краев, Асен Митков, Антоан Стоянов, Денис Динев, Димитър Андонов