ЦСКА громи в първата си контрола за деня

ЦСКА разгроми казахстанския Шахтьор Караганда с 5:1 в контролна среща, играна  тази сутрин в турския курорт Белек. Точни на два пъти за "армейците" през първата част бяха Амос Юга и Георги Йомов, а през второто полувреме крайния резултат оформи Иван Турицов, който отново се разписа от дузпа.

Под непрестанния дъжд в Белек началото на двубоя донесе студен душ за "червената" отбрана - още в 5-ата минута Досмангабетов центрира отляво и намери съотборника си Котвадюк, който засече с плонж - 1:0 за Шахтьор.

Попадението обаче само амбицира възпитаниците на Стойчо Младенов, които взеха инициативата на терена и до края на полувремето отбелязаха четири безответни попадения в противниковата врата.

Първо в 13-ата минута Греъм Кери стреля от пряк свободен удар в напречната греда, топката попадна на крака на Амос Юга, който отблизо изравни за 1:1. Само две минути по-късно пък Георги Йомов направи обрата пълен, след като се разписа директно от ъглов удар с прецизен фалцов удар, който изненада вратаря на Шахтьор.

В 32-ата минута отново Йомов се разписа, възползвайки се от отличен извеждащ пас на Вилдсхут и останал сам срещу вратаря на казахстанците го прониза за 3:1. В последната минута на първата част пък Амос Юга също записа втори гол на сметката си с точен удар в долния ляв ъгъл на вратата след центриране от корнер.

През второто полувреме натискът на "армейците" продължи и в 62-ата минута Йомов подаде към Турицов, който навлезе в наказателното поле и бе фаулиран от противников играч. Главният арбитър справедливо отсъди дузпа, която  бе превърната в гол от потърпевшия и резултатът стана 5:1. Иван Турицов във втори пореден мач се разписва хладнокръвно от бялата точка, след като в миналата контрола отбеляза на Динамо (Москва).

След още 6 игрови минути Бисмарк Чарлс се озова сам срещу вратаря, но изстрелът му мина покрай левия страничен стълб. В 77-ата минута Амос Юга бе грубо фаулиран пред дъгата на наказателното поле и реферът отсъди пряк свободен удар. Изтрелът на Греъм Кери обаче премина над напречната греда.

До края на двубоя червените можеха да направят победата си още по-изразителна, но повече попадения така и не паднаха и в крайна сметка ЦСКА записа напълно заслужена победа с 5:1 над казахстанския елитен тим Шахтьор Караганда.

Днес следобед в  17:30 часа местно време (16:30 часа българско) момчетата на Стойчо Младенов ще изиграят и последната си контрола на турска земя срещу състава на северномакедонския отбор Академия Пандев.