Славия с престижна победа в контрола

Славия постигна първия си успех по време на подготвителния лагер в Анталия. "Белите" се наложиха с 3:2 над словенския Мура в контрола, като попаденията бяха реализирани в първата половина на първото полувреме.

Новото попъленине Йон Бакеро асистира за Радослав Кирилов, който откри резултата с шут от наказателното поле след само три минути игра. Шест минути по-късно словенците изравниха след удар с глава на Кай Ципот.

В 12-ата минута на мача капитанът Кирилов отлично изведе Бакеро, който от съвсем близо върна аванса за славистите.

След точно четвърт час игра Томир Хорват се разписа за 2:2 след неточност в отбраната, а в 19-ата минута Кристиян Добрев беше фаулиран в наказателното поле и Иван Минчев отбеляза отсъдената дузпа за крайното 3:2.
След почивката шампионът на Словения получи два червени картона заради груби нарушения срещу Кемело Нгуена.

Последната проверка на Славия в Турция е на 3 февруари с Войводина (Нови Сад).

Стартов  състав на Славия: Светослав Вуцов, Христо Попадийн, Георги Вълчев, Венцислав Керчев, Людовик Соарес, Мартин Атанасов, Кемело Нгуена, Иван Минчев, Кристиян Добрев, Радослав Кирилов, Йон Бакеро