Ботев Пловдив разгроми обновения Царско село

Ботев Пловдив разгроми с 5:0 Царско село в контролна среща. Спарингът се игра пред около 200 зрители на "Футболен комплекс Ботев 1912".

Първата част на мача бе равностойна, но след почивката ботевистите доминираха тотално. Неофициален дебют за пловдивчани записа роденият през 2005 година Монир Ал Бадарин.

Още в 8-ата минута Мохамед Брахими прати топката в мрежата, но голът бе отменен заради засада.

В 29-ата минута Тодор Неделев се разходи на слалом през няколко бранители и стреля от границата на наказателното поле, а след лек рикошет топката мина над гредата. В 34-ата минута играч на гостите се озова сам срещу Аргилашки, но от отлична позиция пропусна.

Така се стигна до 39-ата минута, в която Ботев поведе в резултата. Брахими получи топката отляво по атаката и отправи прострелно центриране, вратарят леко докосна кълбото и то се насочваше към Минков. Кавдански изпревари бързоногия футболист, но прати топката в мрежата си за 1:0.

След почивката доминацията на "канарчетата" бе тотална. В 52-ата минута Тодор Неделев изправи на крака зрителите с брилянтно попадение. Маркиньос получи топката фронтално срещу вратата и пусна надясно към Тодор Неделев, който с едно докосване от 14-15 метра прехвърли вратаря за 2:0.

В 58-ата минута Брахими пропусна останал сам срещу вратаря, а в 65-ата минута Ботев стигна до трети гол. Станислав Работов пусна прекрасен пас към Маркиньос, който напредна и стреля, стражът изби, но право в Реда Рабей, който отблизо вкара за 3:0.

3 минути по-късно стражът парира удар на Маркиньос, а минута по-късно Рабей вкара втория си гол в мача. Груба грешка в отбраната подари топката на Маркиньос, който намери Реда Рабей и халфът от няколко метра се разписа за 4:0.

В следващите минути Дилан Мертенс на два пъти пропусна страхотни възможности да се разпише срещу бившия си тим. Все пак, в 82-ата минута халфът се отчете с асистенция, след като проби отляво и пусна към Маркиньос, който без проблеми отблизо фиксира крайното 5:0.

Така новият треньор на “царете" Андреа Сасарини тръгна с болезнена загуба начело на тима. В тима липсваха голяма част от играчите, които бяха част от Царско село през последния полусезон.