Локо Пловдив победи Марица с 3:1

Локомотив (Пловдив) победи Марица с 3:1 в контрола на стадиона в парк “Лаута". И четирите попадения паднаха след почивката. Марица поведе с попадение на Янъков, но след това Локо уцели правилния коловоз и вкара три чрез Минчев (дузпа), Комолафе и Гомис.

"Черно-белите" бяха по-активния отбор в началните 15-ина минути. Пропуски направиха Филип Колев и Димитър Илиев. За Марица Петър Атанасов пропусна от чиста позиция.

Двамата треньори смениха почти целите си състави на полувремето.

Айкут Янъков бе оставен непокрит при центриране на задна греда и необезпокояван с глава вкара топката в мрежата за 0:1 в 51-ата минута.

Милислав Попович пропусна да изравни в 61-ата минута след добър пас на Георги Минчев.

Георги Иванов проби на контра и бе съборен в пеналта от Георги Иванов. Минчев бе безпогрешен от бялата точка, пращайки с финт вратаря Начев в обратния ъгъл за 1:1 в 75-ата минута.

Четири минути по-късно Локо стигна до пълен обрат. Каращият проби Самсон Комолафе бе изведен сам на ръба на засадата срещу вратаря, чукна кълбото покрай Начев за 2:1. Крайното 3:1 оформи Гомис във втората минута на добавеното време.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - МАРИЦА 3:1

0:1 Айкут Янъков 51, 1:1 Георги Минчев 75-дузпа, 2:1 Комолафе 79, 3:1 Кристиан Гомис 90+2