Литекс с 12-ата поредна победа, Локо (Пд) измъчи шампионите

Литекс победи Локо Пловдив с минималното 1:0 и по този начин постигна 12-ата поредна победа в родното първенство. Двубоят на градския стадион в Ловеч се игра пред около 3000 души, голяма част, от които фенове на отбора от Пловдив.

Още в 12-ата минута домакините можеха да открият резултата. Хубав пробив на Джемал Берберович завърши с подаване към Христо Янев, който обаче прати топката над вратата. Малко по-късно отново Ицо Янев бе близо до гол, след като изпълни по чудесен начин фаул, но топката мина на сантиметри от дясната греда на Флориан Лучини.

Георги Миланов също бе близо до попадение, но стражът на Локо се справи със ситуацията. След почивката липсваха чисти голови положения. Интересна ситуация имаше чак в 70-ата минута, когато Юнес Бенжелюн изчисти от голлинията удар на оставения в чиста позиция сенегалец Папа Диуф.

В 74-ата минута Данчо Тодоров направи невероятен пропуск, след като бе изведен сам срещу вратаря на Литекс. Бившият играч на ЦСКА обаче прати топката в аут. Малко по-късно Раймонди нацели греда. Пет минути преди края на срещата, Том намери Джерманович, който от чиста позиция направи Лучини безпомощен за крайното 1:0.