Левски надви Ботев Пловдив (видео)

Левски победи с 2:0 Ботев Пловдив в последното си домакинство на "Герена“ за 2021 година. Първото попадение бе дело на Гьоко Зайков още в 6-ата минута, когато бранителят засече с глава центриране на Радослав Цонев от пряк свободен удар. В 79-ата минута Борислав Цонев удвои с удар от десетина метра, дошъл след повадане на Здравко Димитров.

Голът на Зайков бе първата по-сериозна възможонст в мача. Ситуацията се разви след фаул на Виктор Генев срещу Марин Петков до дясната странична линия в близост до наказателното поле. Зад топката застана Радослав Цонев, който центрира добре към далечната греда. Там Дилан Мертенс бе надскочен от Гьоко Зайков, който с глава прати топката в далечния ъгъл на Георги Аргилашки – 1:0. Това бе първи гол със синята фланелка за северномакедонския защитник.

След попадението "сините“ оказаха домакински натиск и три минути след попадението на Зайков, Билал Бари влезе отляво в наказателното поле и пусна топката към включилия се Марин Петков, но ударът на юношата на тима мина високо над вратата. Ботев отговори с удар от около 25 метра на Тодор Неделев, но Николай Михайлов спаси насочената към долния ляв ъгъл на вратата му топка.

Втората част започна със спасяване на Аргилашки след удар на Здравко Димитров. В 50-ата минута Па Конате бе изведен зад защитата, но прати топката покрай лявата греда на Михайлов. В 53-ата минута Боби Цонев стреля от пряк свободен удар вдясно от вратата на гостите, но топката премина над напречната греда. При ответната атака Реда Рабей опита изстрел от 15-ина метра, а Михайлов изби в ъглов удар.

В 63-ата минута "сините“ осъществиха бърза атака. Топката стигна до Здравко Димитров в наказателното поле и той стреля силно с левия крак, но Аргилашки спаси. Петнайсетина минути преди края на редовното време Димитров и Горанов комбинираха добре на дясното крило, като вторият центрира остро. В наказателното поле обаче пръв до топката стигна Янсон, който изби. В 79-ата минута Борислав Цонев удвои с удар от десетина метра, дошъл след повадане на Здравко Димитров.