Лудогорец удари ЦСКА и докосва поредната си титла (видео)

Лудогорец записа важна победа над прекия си конкурент за титлата - ЦСКА. Разградчани се наложиха с 2:0 над "армейците" в последен мач от 16-ия кръг на родния шампионат.

Първата част бе равностойна, като единственото по-добро положение се откри пред ЦСКА. Греъм Кери стреля от фаул, но вратарят Серджиу Падт със страхотен рефлекс успя да избие топката, която отиваше под гредата.

След почивката ЦСКА създаде още едно чисто голово положение, след като Лам засече центриране на Матай, Падт спаси, топката се чукна в гредата, след което Сисиньо изчисти.

В последните 15 минути домакините показаха ново лице и стигнаха до победата. Пиерос Сотириу откри резултата от дузпа в 78-ата минута, отсъдена за нарушение на Бусато. ЦСКА хвърлиха всички сили в атака и се оголиха в защита, от което се възползва Мавис Чибота, който вкара втория гол в 91-ата минута, оформяйки крайния резултат..