Локо Пловдив и Пирин си спретнаха голово дерби (видео)

Пирин Благоевград и Локомотив Пловдив изиграха мач от 16-ия кръг наefbet Лига. След много голови обрати победител от двубоя излезе отборът на Локомотив с 3:2.

Първите минути и двата отбора играха по-спокойно и едва в 29-та минута дойде и първата добра възможност, която прерасна в гол за домакините. Станислав Костов с мощен шут от близка дистанция успя да прониже вратата на Лукас Рейдър. В 58-та минута дойде и изравнителния гол за "смърфовете". Голмайстор за тях бе Георги Минчев който успя да изпревари Николай Бодуров, след което майсторски насочи топката в мрежата на Пирин.

Само 4-минути след това Минчев отново отбеляза и даде преднина на отбора си за 1:2. В 79-та минута Станислав Костов опита да изравни, но топката мина покрай вратата. В 88-та минута Бирсент Карагарен изработи дузпа, която Минчев майсторски изпълни и отбеляза хеттрик за 1:3. Малко след това в 90-та минута отборът на Пирин също получи дузпа, която Манолев изпълни и намали резултата на 2:3.