ЦСКА загуби в Норвегия

Бодьо/Глимт и ЦСКА изиграха мач от петия кръг в груповата фаза на Лига на конференциите. Домакините победиха с 2:0.

Първото положение в двубоя бе пред вратата на гостите. Ботеим стреля в 3-та минута, но Бусато спаси. В следващите минути Ботеим си подсигури още няколко добри възможности да отбележи гол за Бодьо/Глимт, но така и не успя. В 25-та минута силната игра на норвежците даде резултат и Брунстад вкара за 1:0.

В 56-та минута Кайседо стреля с десния крак след центриране от корнер, но след рикошет топката излезе в нов ъглов удар. След неговото изпълнение Лам стреля неточно с глава. Футболистите на ЦСКА се мобилизираха и успяха да отганизират няколко добри атаки в следващите минути, но без успех. В 85-та минута интригата в мача приключи след като Ботеим най-после успя да запише името си сред голмайсторите. Той стреля, топката рикошира в крака на Матей и се озова в мрежата на Бусато за 2:0.