Сливен се справи с Локо Мездра

А. Франгов

Новаците в "А" Група Сливен и Локомотив (Мз) завършиха при резултат 2:0 на ст."Хаджи Димитър" в мач от 14-я кръг на А ПФГ. Мачът се игра при изключително тежки условия. Поради обилния дъжд паднал над гр.Сливен, теренът бе в ужасно състояние и топката много трудно се движеше по тревата. Стихийният вятър пък сериозно възпрепятстваше играта на втория етаж.

Гостите имаха още един сериозен проблем преди мача. Титулярният страж Николай Станев страда от бъбречна криза, и на негово място в мача излезна Георгиев.

Все пак в 14-та минута "войводите" откриха резултата. Иван Стоянов стреля от пряк свободен удар, резервата на вратата на Локо Георгиев отклони, но топката попадна в Ямуков, който направи резултата 1:0. До края на първата част и двата отбора се опитаха да организират смислени футболни взаимодействия, като гостите от Мездра на два пъти бяха близо до гола.

След почивката домакините стигнаха до втори гол и така подсигуриха победата си в мача, пак след асистенция на Стоянов. След центриране от корнер, Миндев скочи и с глава вкара за 2:0.

До края на мача и двата отбора създадоха няколко добри положения пред двете врати, но до трети гол така и не се стигна.

СЛИВЕН - ЛОКОМОТИВ (МЕЗДРА) 2:0
1:0 Ямуков (14)
2:0 Миндев (53)

СЛИВЕН: Чавдаров, К.Стоянов (46 - Зафиров), Киков, И.Янев, Ямуков, К.Янев, П.Стоянов, Велев (85 - Миронов), Миндев, Иса, Ив.Стоянов. Старши-треньор: Георги Дерменджиев

ЛОКОМОТИВ: Георгиев, Марков, Цветкович, Макенджиев, Христозов, Ст.Илиев,  Стоилов (59 - Валериев), Симонович (52 - Каранейчев), Илия Илиев, Давид Силва (72 - Петаков), Руи Мигел. Старши-треньор: Георги Тодоров

СЪДИЯ: Ангел Ангелов

ЖЪЛТ КАРТОН: Марков (Локо);

СТАДИОН: "Хаджи Димитров", Сливен