Автогол донесе успеха на Лудогорец срещу Локо Пловдив

Лудогорец се наложи над Локомотив Пловдив с 1:0 в среща от 14-ия кръг на родния шампионат.

Всичко по-интересно се случи след почивката. Тогава Мартин Паскалев събори Бърнард Текпетей на границата на наказателното поле. Съдията отсъди фаул, но след това се допита до  ВАР и направо даде дузпа на Лудогорец.

Пиерос Сотириу пропусна, след като нацели и двете греди на вратата, пазена от  Лукас Рейдър и резултатът остана непроменен.

В 86-ата минута реферът Драгомир Драганов отсъди втора дузпа за Лудогорец. Мавис Чибота се строполи на земята, след съприкосновение с Кристиян Гомис. ВАР обаче посъветва съдията да преразгледа ситуацията и реферът промени мнението си, а Чибота получи жълт картон за симулация.

Малко по-късно обаче Кристиан Гомис си отбеляза автогол и донесе победата на Лудогорец.