Неделев даде повод за радост на Ботев (видео)

Пирин Благоевград и Ботев Пловдив изиграха мач от 14-ия кръг наefbet Лига. Двубоят завърши с успех на гостите с 0:1.

Първата част бе интересна. В 21-та минута Тодор Неделев откри резултата като с точен удар стреля към вратата на Ник Хенгелман за 0:1. Футболистите на Уорън Фийни отвърнаха с опасни атаки, като към края на първата част "орлетата" получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар. Изстрелът от бялата точка на Красимир Станоев обаче беше спасен от Георги Аргилашки и така преднината на "жълто-черните" се запази.

В началото на втората част "канарчетата" можеха да удвоят преднината си. Бароан изведе Маркиньос сам срещу Ник Хенгелман, но ударът на бразилеца бе право във вратаря. В 79-ата минута пловдивчани бяха близо да сложат точка на спора. Маркиньос бе изведен по прекрасен начин от Тодор Неделев. Футболистът напредна и стреля по диагонала по земя, но топката мина покрай лявата греда.