Лудогорец смело гледа към върха (видео)

Лудогорец и Берое изиграха мач от 13-ия кръг наefbet Лига. Домакините победиха с 2:0 и благодарение на 3-те спечелени точки и на загубата на ЦСКА днес, "орлите" остават твърдо на върха във временното класиране.

Още в самото начало на двубоя няколко футболисти на домакините получиха контузии - Кристиян Кахлина, Сисиньо, Игор Пластувн и Жозуе Са. В отбора на Берое Умар Сако пък също напусна заради контузия.

В 33-та минута резултатът откри Мавис Чибота, който с диагонален удар даде аванс на отбора си за 1:0. Втората част не предложи много голови ситуации. Чак към края имаше раздвижване, което доведе до 2:0 за Лудогорец. Бърнард Текпетей се оказа сам срещу вратаря и успя да отбележи в днешния двубой.