ЦСКА не се справи с Локо Пловдив (видео)

ЦСКА отстъпи на Локомотив Пловдив с 1:3 в мач от 13-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Българска армия".

Началото на срещата закъсня заради сблъсъци пред сектора на гостите, които чупиха и хвърляха седалки от трибуните по посока привържениците на ЦСКА.

"Червените" започнаха активно, но гъстата защита на гостите не позволяваше да се стигне до чисти ситуации пред вратата им. Все пак в 37-ата минута Йомов подаде към Вилдсхут, който шутира, но Карагарен блокира удара. Минута по-късно отново нидерландецът имаше шанс да открие, след като се освободи отлично от защитник, влезе в наказателното поле, но останал сам срещу вратаря би в него.

Минута преди края на първото полувреме пък Карло Мухар стреля силно от 25 метра след отбита топка от защитата на Локомотив, но топката мина встрани от целта. След почивката противно на логиката "черно-белите" поведоха - Томашевич опита удар отдалеч, но топката се отби в Георги Минчев, който направи 1:0 за пловдивчани. В 55-ата минута гостите отново се разписаха след грешка в защитата на ЦСКА, когато отново Минчев отблизо прониза Бусато за 2:0.

Треньорът Стойчо Младенов опита да раздвижи играта и пусна на терена Йоан Баи и Амос Юга на местата на Тибо Вион и Яник Вилдсхут. В 66-ата минута обаче резултатът набъбна на 3:0 за гостите след трети гол на Георги Минчев. Две по-късно капитанът Юрген Матай можеше да върне едно попадение, засичайки с глава центриране на Йомов отдясно, но вратарят на гостите Рейдър спаси. В 84-ата минута Георги Йомов направи хубав пробив по лявото крило и центрира към Йоан Баи, който с едно докосване успя да се разпише и намали преднината на гостите на 1:3.

До края нямаше повече попадения и в крайна сметка ЦСКА отстъпи на Локомотив Пловдив с 1:3. Това бе първо поражение за "армейците" в шампионата, които до този момент не познаваха вкуса на поражението.