Пирин с победа над Царско село (видео)

Пирин Благоевград записа победа с 2:1 над гостуващия Царско село в мач от 13-ия кръг на родния шампионат. Двубоят реално противопостави тимовете от последните 2 позиции във временното класиране.

В началните минути Преслав Йорданов бе много близо до гола, след като засече топката с шпагат, но топката се отклони в напречната греда. В 15-ата минута обаче бившият нападател на ЦСКА бе точен. Той получи добро подаване от Костов и с хубав удар даде аванс на "орлетата". Малко след това Карачанаков нацели гредата.

В 26-ата минута Карачанаков намери Занев, който вкара за 2:0. До почивката "царете" успяха да върнат едно попадение. Вратарят на Пирин изпусна топката и Милчо Ангелов вкара в опразнената врата за 2:1.

Второто полувреме стартира с добра игра на гостите. Те усилено търсеха изравнителния гол. В 53-та минута Манолев засече центриране отляво на Карачанаков, но след рикошет топката излезе в корнер. След час игра Бандаловски надсочи всички след корнер, но стреля опасно над вратата.