ЦСКА измъкна само точка от Берое

ЦСКА и Берое завършиха наравно 0:0,  в двубой от 12-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Берое" в Стара Загора.

През първото полувреме играта бе равностойна. "Армейците" отправиха първия си удар в срещата в 6-ата минута. Тибо Вион стреля силно след триково изпълнение на фаул, но топката мина над напречната греда. В 16-ата минута Федерико Варела изведе отлично Жорди Кайседо в наказателното поле на заралии. Еквадорецът обаче стреля встрани от дясната греда на Генадий Ганев. След още 5 игрови минути Густаво Бусато показа класата си, спасявайки сигурен гол. Стив Футадо центрира към Мартин Камбуров, който  стреля, но бразилският страж на "червените" реагира страхотно и запази мрежата си суха. ЦСКА отвърна с опасен удар на Федерико Варела, който обаче не намери очертанията на вратата. В 31-ата минута Георги Йомов центрира в наказателното поле от фаул. Там Федерико Варела игра с глава, но Генадий Ганев успя да избие в корнер. До края на първото полувреме нямаше повече опасни положения и двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част домакините започнаха по-агресивно, но до по-сериозни опасности пред вратата на Бусато така и не се стигна. Старши треньорът на "армейците" Стойчо Младенов пък използва всичките си пет позволени смени и в различни моменти през второто полувреме в игра се появиха Жеферсон, Йоан Баи, Иван Турицов, Карло Мухар и Калоян Кръстев, които замениха Амос Юга, Пламен Гълъбов, Тибо Вион, Федерико Варела и Яник Вилдсхут. В 62-ата минута Мухар стреля силно към противниковата врата, но кълбото се отби от защитник на Берое и излезе в корнер. В 78-ата минута Жеферсон центрира от фаул, Юрген Матей свали към Карло Мухар, който опита с глава да продължи пътя на топката от близката греда, но я прати право в ръцете на Генадий Ганев. Около минута по-късно Георги Йомов опита удар от далечна дистанция, който обаче не намери целта. В 88-ата минута Бусато отново показа класата си. След центриране от корнер Камен Хаджиев стреля с глава, но бразилският страж на "червените" бе на мястото си и успя да спаси. Така срещата приключи при нулево равенство, а момчетата на Стойчо Младенов продължават да са единствения тим в Първа лига, който не познава вкуса на поражението.