Пирин удари Ботев Враца за втората си шампионатна победа

Пирин Благоевград спечели втората си победа след завръщането си в родния елит. На  своя стадион "Христо Ботев“ в Благоевград, хората на Уорън Фийни надиграха с 3:1 отборът на Ботев Враца.

Първият гол за "орлетата" бе дело на Красимир Станоев, който се разписа в 38-ата минута от дузпа. Две минути по-късно Гонсало Виейра бе изгонен за втори жълт картон. В петата минута на продължението на първото полувреме, все пак Ботев Враца изравни благодарение на Антонио Георгиев. Численото неравенство обаче си каза думата след почивката, когато домакините стигнаха до нови попадение, с което грабнаха трите точки.

В 69-ата минута резервата Преслав Йорданов отново даде аванс на своя тим. По-малко от 120 секунди по-късно Станислав Костов вкара трети гол за "орлетата", фиксирайки крайния резултат.