Литекс няма спирачки, шампионите разгромиха Берое (видео)

Литекс разгроми Берое с 4:0 в последен мач от 17-ти кръг на родната „А” група. Това бе и десети пореден успех на ловчанлии в елита. С три гола и добра игра се отличи бразилският халф Дока.

Първата по-сериознта опасност бе в 11-ата минута, когато Сандриньо засече добре с глава центриране на Янев от фаул, но Скорчев внимаваше и спаси. В 27-ата минута Христо Янев пусна към Дока, който бе останал сам срещу вратаря и вкара за 1:0. Две минути преди почивката „оранжевите” вече водиха с 2:0, като отново Дока се разписа, след пас на Петър Занев.

През втората част домакините от Ловеч продължиха да натискат и логично стигнаха до нови попадения. Най-добрият на терена Дока засече с глава технично центриране на сънародника си Том от аутлинията и прати топката в мрежата на Берое за 3:0. Шампионите довършиха старозагорци в 74-ата минута, когато новото попълнение Деян Джерманович вкара гол с глава, след подаване на Христо Янев.