Левски победи Локо, Гара започна с головете

Т. Михайлов

Левски победи Локомотив София с 2:0 пред 2000 души на “Васил Левски” и доближи лидера Литекс на 5 като има мач повече. Гара Дембеле отбеляза 17-ия си гол за сезона като бе точен в 17-ата минута. В края на първата част Иво Димитров си отбеляза автогол.

Левски започна малко по-добре срещата и в 17-ата минута поведе след като Дембеле остана сам срещу Пейков и го преодоля с нисък удар. Домакините претендираха за засада при паса на Тасевски към нападателя, но Караджинов отклони топката с крак.

В продължението на първата част Видович изпълни корнер, а Иво Димитров насочи топката в собствената си мрежа, правейки безпомощен Пейков. През втората част двата тима си размениха по няколко опасности, но нов гол не падна.

Снимка: Гонг.бг