Етър изхвърли Ботев Пловдив от турнира за Купата

Етър поднесе една от изненадите в турнира за Купата на България. "Болярите", които към момента се състезават във Втора лига изхвърлиха елитния Ботев Пловдив от надпреварата след 120-минутна драма.

В крайна сметка хората на Веселин Великов надвиха "канарчетата" с 1:0, след като в редовните 90 минути мачът завърши при нулево равенство. Даниел Младенов (92) отбеляза единственото попадение за домакините след хубава асистенция на Кольо Станев. Трябва да се отбележи, че треньорът на "канарчетата"Азрудин Валентич направи много проблеми в състава си с мисъл за предстоящото дерби на Пловдив срещу Локомотив в събота. Голяма част от титулярните футболисти получиха почивка, но все пак наставникът бе принуден да ги пусне в игра в хода на мача. Но дори това не помогна на Ботев да се спаси от поражението днес.