Локо Пловдив загря за дербито срещу Ботев с категорична победа в Смолян

Локомотив Пловдив се класира на 1/8-финалите в турнира за Купата на България. "Смърфовете" постигнаха убедителен успех с 4:0 над третодивизионния Родопа в Смолян. Локо бяха по-добрият отбор и спечелиха без да си дават много зор, като по този начин запазиха силите си за предстоящото дерби на Пловдив с Ботев в събота. Голяма част от титулярите на Локомотив останаха резервната скамейка и впоследствие се появиха в игра след почивката.

Иначе Георги Минчев беше точен за гостите от дузпа още в 4-ата минута, а малко по-късно и удвои след удар с глава. Венсан Марсел (45) направи резултата класически в края на първото полувреме. Отново Минчев (64) оформи своя хеттрик през втората част, а с него и крайния резултат. На резервната скамейка започна и капитанът на Локомотив Димитър Илиев, който се появи в игра през втората част.