Арда с класика срещу Пирин (видео)

Арда победи убедително Пирин Благоевград с класическото 3:0 в първия домакински мач на Георги Чиликов като старши треньор на кърджалийци. Домакините бяха по-активни и заслужено се поздравиха с успеха.

"Сините" поведоха в 18-ата минута с гол на Лъчезар Котев, като вина за него носи Димитър Шейтанов. Вратарят не успя да се намеси по най-добрия начин и вместо да избие - той пусна топката да мине - 1:0. В края на първата част Иван Коконов удвои аванса на домакините. В 59-ата минута Тонислав Йорданов се разписа от дузпа, след като Шейтанов извърши нарушение срещу бившия играч на ЦСКА. Четвърт час преди края на срещата Йорданов отново вкара, но след намесата на ВАР попадението му не бе зачетено заради засада.