Берое с победа, а Камбуров счупи рекорда на всички времена!

Берое победи с 1:0 Царско село в мач от 7 кръг на шампионата. Домакините владееха инициативата през първата част, но не успяха да открият резултата.

Царско село остана с човек по-малко в 55. минута след директен червен картон на Иван Бандаловски.  Камбуров успя да се отскубне от защитата и бе съборен от Бандаловски, който получи директен червен картон и гостите останаха с човек по-малко. Камбуров шутира от прекия свободен удар, но Георгиев отново спаси.

Резултатът бе открит в 74-ата минута, когато Мартин Камбуров успя да се пребори за топката и я прати в мрежата за 1:0. Така Камбуров стана голмайстор номер едно в елита на българския футбол, отбелязвайки 254 гола. Той задмина легендата на Берое и ЦСКА - Петър Жеков.

Мартин Камбуров поведе еднолично във вечната ранглиста на българския футбол, отбелязвайки попадение номер 254, а "зелено-белите“ поведоха в 74. минута.