Левски на Мъри мачка в контрола

Левски победи Марица Пловдив с 5:2 в контролна среща на стадион "Виваком Арена - Георги Аспарухов“. "Сините“ поведоха в 10-ата минута с гол на Здравко Димитров. Шест минути по-късно Билал Бари удвои преднината на "сините", а в 16-ата минута Димитър Костадинов вкара първия си гол за Левски. В 39-ата минута гостите от Пловдив съумяха да намалят изоставането си след гол на Мариян Тонев от дузпа, а в 55-ата реализираха втори гол чрез Илиян Йорданов.

Нови два гола за "сините“ добавиха Марин Петков от дузпа и юношата Антони Иванов.

Левски започна по-активно срещата и логично стигна до попадение. В 10-ата минута Билал Бари изведе Здравко Димитров в наказателното поле, а крилото вкара с плътен диагонален удар по земя.

Две минути по-късно "сините“ организираха ново добро нападения отдясно. Топката стигна до Радослав Цонев, който стреля от дистанция, но покрай вратата.

Четвърт час след началото Левски удвои преднината си с попадение на Билал Бари. Здравко Димитров открадна топката и успя да надбяга защитата на пловдивчани, подаде към Димитър Костадинов, който предостави на Бари и той реализира за 2:0.

В 25-ата минута Михайлович проби отдясно и подаде на Георги Миланов. Последва удар, който беше блокиран, а топката излезе в ъглов удар.

При последвалото центриране в наказателното поле Андриан Краев успя да отклони с глава. На далечната греда бе Димитър Костадинов, който отбеляза първия си гол със синята фланелка.

Десет минути преди почивката Пламен Андреев трябваше да прави рутинно спасяване. Мариян Тонев пробва късмета си с удар от дистанция, но не затрудни младия страж на домакините.

Секунди по-късно Михайлович сбърка, а Марица получи дузпа заради игра с ръка на Хосе Кордоба. Наказателния удар изпълни именно Тонев. Той съумя да изпрати Андреев в обратния ъгъл и да намали изоставането на своя тим.

През втората част Левски инкасира второ попадение. В 55-ата минута Ивайло Найденов сбърка в центъра на терена, а Илиян Йорданов се озова очи в очи с Пламен Андреев и го прехвърли.

Сериозни голови положения липсваха до 75-ата минута, когато един от появилите се в игра Антони Иванов проби в наказателното поле. Той бе съборен, а главният съдия посочи бялата точка. Марин Петков реализира от 11-метровия наказателен удар. Секунди по-късно той асистира на Антони Иванов за петото попадение на Левски във вратата на пловдивчани.