Локо Пловдив излъга Словачко (видео)

Локомотив Пловдив победи Словачко с 1:0 в първи двубой от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите, изигран на стадиона в парк "Лаута". Срещата вървеше към нулево равенство, но в самия край Локо стигна до гол. Единственото попадение в мача отбеляза Петър Витанов в 89-та минута, когато уцели топката от воле току пред наказателното поле. Веднага след гола Лукаш Садилек пропусна страхотен шанс за Словачко, като не уцели топката.

Гостите могат да съжаляват, тъй като имаха няколко добри възможности, но отличните изяви на вратаря Илко Пиргов запазиха мрежата на българите - "суха". В 77-ата минута се стигна до куриозна ситуация. Главният съдия Карим Абед получи контузия в глезена и започна да накуцва, което доведе и до неговата смяна.