Лудогорец разпиля слаб ЦСКА и вдигна Суперкупата (видео)

Лудогорец разгроми ЦСКА с впечатляващото 4:0 в мача за  Суперкупата на България. Двубоят се игра на Националния стадион "Васил Левски". Преди първия съдийски сигнал по традиция прозвуча българският химн.

През първото полувреме късметът бе на страната на символичния домакин - Лудогорец. В 14-ата минута Игор Пластун вкара с глава след центриране на Десподов. Стигна се до намесата на ВАР и в крайна сметка голът бе отменен поради нарушение в атака.

В 20-ата минута  Федерико Варела отправи хубав изстрел към вратата на противника, но топката премина на сантиметри покрай гредата.

След още десетина игрови минути тимът от Разград стигна до попадение, дело на Алекс Сантана, а асистенцията бе на Десподов. Червените опитаха бързо да върнат попадението, но 5 минути преди почивката Доминик Янков удвои аванса на Лудогорец, като и този път головият пас бе на Десподов. В добавеното време отново Варела стреля опасно към Кахлина, но кълбото премина покрай десния страничен стълб. По този начин двата състава се оттеглиха на почивка с два гола аванс за разградчани.

В 49-ата минута Густаво Бусато допусна грешка, от която се възползва Пиерос Сотириу и покачи на 3:0. До края "червените" бяха малко по-активни и опитаха да върнат поне един гол, но нямаха идеи в предни позиции. Пет минути преди края Лудогорец реализира и четвърто попадение, дело на Мавис Чибота, който оформи крайния резултат 4:0.

В края на двубоя влезлия като смяна Йомов получи втори жълт картон и остави "червените" с човек по-малко.

Така след края на мача Лудогорец вдигна Суперкупата на България.