Ботев Пловдив се издъни срещу Царско село в контрола

Царско село постигна нова победа в контролните срещи това лято. Този път с 3:2 бе победен отбора на Ботев Пловдив, което бе и най-малкият резултат, с който можеха да си тръгнат "канарчетата“.

Царско село започна силно двубоя и до 15-ата минута поведе с 2:0. Още в 7-ата минута пред Петър Атанасов се отвори добър шанс за гол, но ударът му бе блокиран. В 10-ата минута обаче гол падна. Христо Попадийн изведе перфектно Васил Шопов, който с диагонален удар отбеляза първото попадение в срещата.

Само 4 минути по-късно резултатът стана 2:0. Футболист на Ботев Пловдив върна трудна топка към своя вратар Християн Славков. Той излезе извън наказателното поле, но топката го прехвърли. Славков опита да се върна и да я изрита, но не му се получи. В същото време Ален Стеванович догони топката, върна я към Петър Атанасов, който я копна към Васил Шопов и халфът отбеляза второто си попадение в срещата.

В 22-ата минута резултатът можеше да стане и 3:0. Миси Мезу даде чудесен пас към Петър Атанасов, който центрира успоредно, но Ален Стеванович не успя да засече топката.

Гостите отправиха първия си удар към вратата на Янко Георгиев в 24-ата минута, когато Николай Минков стреля в аут.

Минутка по-късно главният рефер Георги Димитров показа заслужен жълт картон на Атанас Чернев, който удари с лакът Васил Шопов, което доведе до аркада на лицето на футболиста.

Най-чистото положение за гостите бе в 28-ата минута. Тогава Атанас Илиев даде добър извеждащ пас към Маркиньос, който излезе сам срещу Янко Георгиев, прехвърли го, но топката излезе в аут.

Само няколко минути след старта на втората част не бе зачетен гол на Царско село. Лукас Диас даде перфектен пас към Милчо Ангелов, който финтира вратаря и вкара в мрежата, но страничния рефер маркира спорна засада.

Лукас Диас имаше две поредни добри ситуации за гол в рамките на две минути. При първата стреля в аут, а при втората стреля от границата на наказателното поле, но топката се удари в гредата.

Гостите от Пловдив успяха да намалят в 63-ата минута. Тогава те направиха добра атака отляво и Николай Минков получи центриране в наказателното поле, овладя топката и я вкара във вратата на Християн Василев.

Само 3 минути по-късно Царско село си върна преднината от два гола. След бърза контраатака Лукас Диас изведе Ален Стеванович, който копна топката, но стражът на гостите леко я отклони, за да попадне у Милчо Ангелов, който я вкара на празна врата за 3:1.

3 минути преди края на срещата Маркиньос получи топката в наказателното поле, опита да стреля, Иван Бандаловски направи шпагат, но топката се удари в ръката му и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Антоан Бароан и намали на 3:2.

ЦАРСКО СЕЛО – БОТЕВ ПЛОВДИВ 3:2
1:0 Васил Шопов 10, 2:0 Васил Шопов 14, 2:1 Николай Минков 63, 3:1 Милчо Ангелов 66, 3:2 Антоан Бароан 87 – дузпа

ЦАРСКО СЕЛО: Янко Георгиев (46 – Християн Василев), Александър Александров, Венцислав Василев (46 – Иван Бандаловски), Мартин Кавдански, Луи Нганиони, Лъчезар Балтанов (71 – Салим Диаби), Христо Попадийн (46 – Милан Йокич), Васил Шопов (46 – Лукас Диас), Петър Атанасов, Ален Стеванович (83 – Дилян Георгиев), Миси Мезу (46 – Милчо Ангелов)

БОТЕВ ПЛОВДИВ: Християн Славков, Станислав Работов (70 – Марио Младеновски), Атанас Чернев (46 – Филип Филипов), Виктор Генев, Кевин Янсон (70 – Мите Цикарски), Дилан Мертенс, Николай Минков, Па Конате, Емануел Току, Маркиньос (87 – Пламен Цончев), Атанас Илиев (55 – Антоан Бароан)