Берое удари Ботев Враца в контрола

Берое се наложи над Ботев Враца с 2:0 в контролна среща, която се игра в Банско. Головете за "зелено-белите“ отбелязаха Кукула от дузпа и Илиян Стефанов.

Реян Даскалов отправи удар в 9-ата минута, но вратарят на Ботев Дамян Дамянов спаси без пробоеми.

Съдията даде дузпа за Берое в 27-ата минута, след като Джуниет Али центрира в наказателното поле на Ботев, а Костадин Ничев игра с ръка преди с топката да може да играе Омар Камара. Наказателният удар бе реализиран от Кукула в 28-ата минута, като той прати топката в долния десен ъгъл на Дамянов, който скочи вляво.

Берое удвои своята преднина в 35-ата минута. Кийлън Лебон центрира от фаул в наказателното поле на съпеника, а там Илиян Стефанов с глава вкара топката във вратата на Дамянов.

Александър Василев направи добър пробив по левия фланг в 37-ата минута, след което подаде към Кийлън Лебон, а той стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Дамянов.

След почивката имаше положения и пред двете врати, но до ново попадение така и не се стигна.