ЦСКА с два гола при загуба от шампиона на Северна Македония

ЦСКА 1948 отстъпи с 2:3 на шампиона на Северна Македония Шкендия в контролен двубой в Банско, част от предсезонната подготовка на "червените“. Точни в срещата за тима бяха Климентов и Цанев.

Гостите от Шкендия започнаха по-активно мача и до 20-ата минута създадоха две голови ситуации пред Даниел Наумов, но капитанът на ЦСКА се справи. В крайна сметка в 22-рата минута Жейнулай откри резултата с прехвърлящ удар за 1:0.

В началото на второто полувреме Димитър Видев си отбеляза автогол след центриране от фаул в наказателното поле на "армейците“. В 57-мата минута Ивайло Климентов отбеляза страхотно попадение за 1:2. Топузов намери халфа, който овладя топката с гърди на около 20-25 метра от вратата на Шкендия и моментално стреля с левия крак. Топката рикошира в левия стълб на стража и влетя в мрежата.

В 58-мата минута Ибраими отбеляза от дузпа за 1:3, а в 74-ата минута Цветомир Цанев вкара първия си гол с фланелката на ЦСКА след центриране от фаул на Димитър Видев и точен удар с глава.

До края на срещата "червените“ наложиха натиск, но не съумяха да стигнат до изравнителен гол. В последните минути Георги Ангелов нанесе опасен изстрел с глава след центриране от ъглов удар, но топката мина на сантиметри от рамката.

В следващата си проверка съставът на Тодор Киселичков излиза срещу румънския Академика Клинчени в петък (02.07) от 18:30 отново на терените на "Евима“ в Банско.

Стартовите състави на двата отбора:

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 3. Пиргов, 87. Петров, 15. Ангелов, 7. Топузов, 24. Марин, 18. Чочев, 88. Хайдаров, 27. Дамянов, 20. Бастунов, 10. Русев

Шкендия: 1. Захов, 16. Мурати, 20. Кривак, 4. Бейтулай, 3. Павич, 5. Алими, 8. Жейнулай, 96. Джака, 10. Нафиу, 14. Дориев, 7. Ибраими