ЦСКА стартира контролите в Австрия с победа

ЦСКА победи с 1:0  Вакер Инсбрук в първата си контролна среща на австрийска земя, играна на стадиона в град Фулпмес. На трибуните имаше доста фенове на "армейците", които не спираха да подкрепят тима на Любо Пенев.

Армейците натиснаха своя съперник от първия съдийски сигнал. Още в 3-та минута Георги Йомов подаде с глава към Бисмарк Чарлс в наказателното поле, който от своя страна стреля със задна ножица, но топката остана извън очертанията на вратата. В 12-та минута Мено Кох бе принудително заменен от Пламен Гълъбов. Нидерландецът пострада при сблъсък с противников играч. В 38-та минута новото попълнение Йоан Баи се озова сам срещу вратаря и стреля, но ударът му мина вдясно покрай страничната врата. До края на първото полувреме още шансове се откриха пред Георги Йомов, Хамза Чатакович и Бисмарк Чарлз, но до попадение не се стигна и двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част старши треньорът на червените Любослав Пенев направи много промени и до края на полувремето в игра влязоха всички футболисти, които бяха записани сред резервите. ЦСКА продължи да атакува и да бъде по-агресивният отбор на терена и в 56-ата минута заслужено откри резултата. Тиаго Рордигес изпълни много добре ъглов удар отдясно на противниковия вратар и Юрген Матей бе най-съобразителен във въздуха, насочвайки топката с глава в мрежата на австрийския тим. До края на срещата червените продължиха да контролират събитията на терена, но повече попадения така и не паднаха и по този начин ЦСКА се поздрави с напълно заслужена победа с 1:0 над Вакер (Инсбрук).

Следващата контролна среща  на тима е насрочена за 30 юни (сряда), а съперник е гръцкия гранд Олимпиакос. Двубоят е насрочен за 19:00 часа българско време (18:00 часа местно) и ще се играе на стадиона в град Швац.

Стартов състав на ЦСКА: 25. Димитър Евтимов (в), 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон Телес, 4. Мено Кох, 7. Йоан Баи, 10. Георги Йомов, 11. Хамза Чатакович, 15. Тибо Вион, 17. Бисмарк Чарлс, 19. Иван Турицов, 20. Тиаго Родригес

Резерви: 12. Алекс Божев (в), 5. Федерико Варела, 6. Жуниор Нзила, 8. Греъм Кери, 14. Митко Митков, 16. Асен Дончев, 23. Ахмед Ахмедов, 28. Пламен Гълъбов, 29. Християн Петров, 30. Радослав Живков