Локо Пловдив победи Вихрен; Кабу спаси Ботев

А. Франгов

Локомотив Пловдив се наложи с 2:1 като гост на Вихрен, а Ботев (Пд) победи с 1:0 Пирин с гол малко преди края на резервата Кабу.

В Сандански почти всичко по-интересно се случи през втората част. През първата част преобладаваха далечни изстрели към двете врати, но нищо по-опасно. Втората част започна с натиск на гостите, а феновете на Локо издигнаха плакат „Галя, Пловдив не те иска", насочен към президента на клуба Галя Топалова.

В 55-та минута Тон откри резултата за „смърфовете". Писаров стреля по диагонал, и Тон в последният момент чукна коженото кълбо във вратата на Вихрен. Две минути по-късно обаче голмайсторът събоди Шукардиня в наказателното поле на Локо, и съдията отсъди дузпа за Вихрен. Евиертон без проблеми преодоля Стоян Ставрев - 1:1.

В 74-та минута гостите вкараха и победният гол след невероятно меле пред вратата на Вихрен. Писаров стреля добре, но Лучини изби с крак. Топката попадна в Илиев който я прати право в гредата. Все пак при третата тодавка Заков изведе гостите напред, и резултата се запази до края на мача.

ВИХРЕН  - ЛОКОМОТИВ (Пд)
0:1 Том (55)
1:1 Еривертон (58-д)
1:2 Заков (74)

ВИХРЕН:
Лучини, Св.Георгиев, Еламе, Фредерико (64-Джоров), Паес, Фехер, Еривертон, Тихамер, Сантош (Карадимитрис) , Аритзис ( В. Георгиев), Шукардиня
ЛОКОМОТИВ (Пд): Ставрев, Мечечиев, Милиев, Сечков, Кюмюрджиев, Милутинович, Том (73- Заков), Даксон, Илиев, Делибашич (Караманов), Писаров (Чернев)
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Аритзис, Фехер, Сантош, Тихамер (В); Делибашич, Заков (Л)
СЪДИЯ: Севгин Адем
СТАДИОН: Сандански, 1000 зрители

Другият пловдивски тим - Ботев пък взе своето при домакинството си на Пирин. „Канарчетата" победиха с 1:0, не без помощта на верните фенове на тима. Около 3000 души присъстваха на двубоя, в който се изредуваха доста положения и пред двете врати. Все пак домакините доминираха и заслужено победиха. Резервата Кабу вкара победният гол за Ботев 4 минути преди края. Апостол Попов и Кочев си направиха двойно подаване, топката стигна до младият Кабу, който с добър удар матира Иваников и донесе трите точки на Ботев.

БОТЕВ ПД - ПИРИН 1:0
1:0 Кабу (86)

БОТЕВ ПД:Тошев, Божков, Харизанов, Гаров, Минев, А.Попов,Тимонов (Етов),Кръстев (83-Кочев), Караджинов, Манчев (73-Кабу),Саидходжа
ПИРИН:Иваников, Ризов, Георгиев, Коемджиев, Ю.Попов, Наков, Паланков, Пеев (Витанов), Дафков, Хазуров (Коцев), Пиетробон (68-Стойков)
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Караджинов -Б,Пеев, Стойков, Витанов -П
СЪДИЯ:Ахмед Ахмед
СТАДИОН: "Христо Ботев", 3000 зрители

Снимка: Plovdiv24.com