Левски пада в контрола от лидера в Чехия

Левски загуби с 1:2 в предпоследната си контрола на лагера в Кипър, срещу лидера в чешкото първенство - Виктория Пилзен. Чехите окриха резултата в 8-ата минута след като Милиев извърши нарушение в наказателното поле и главният рефер отсъди дузпа, която Павел Хорват  превърна в гол след добавка. Кирил Акалски спаси с крак, но Хорват стигна до топката и вкара за 0:1.

"Сините" отвърнаха на удара в 16-ата минута. Капитанът Владимир Гаджев центрира от фаул и новото попълнение в редиците на Ясен Петров - Матондо се извиси над защитата на противника и с глава вкара за 1:1.

Сержио Грийн пък бе изгонен за реплика срещу съдията, но на негово място се появи Иво Иванов.

В 37-ата минута бе посочена бялата точка пред вратата на Виктория. Тасевски подаде на Дембеле, който нахлу в наказателното поле и бе спънат от вратаря на Виктория. Французинът застана зад бялата точка, но удара му бе отразен от Роман Павлик. В 55-ата съдията отново отсъди за чехите, която Резек превърна в гол, носейки победата на своя отбор.