Ботев Враца изхвърли Монтана във Втора лига (видео)

Ботев Враца направи важна крачка към оставането си в родния елит. "Зелените" завършиха 1:1 на “Огоста" срещу Монтана в дербито на Северозапада и си гарантираха втората позиция в плейофната група за оставане в елита. Така врачани ще играят по всяка вероятност бараж със Септември София за място вefbet Лига и през следващия сезон.

Ремито обаче не задоволи ФК Монтана, като отборът обаче ще играе във Втора лига догодина. Иначе мачът днес не бе никак лош, като положения имаше и пред двете врати. Давид Кики (34') даде преднина на “сините", но Бабунски изравни 4 минути по-късно, което се оказа и последното попадение в мача. 15 минути преди края домакините имаха претенции за дузпа, но такава не бе дадена, а положението бе спорно. В крайна сметка резултатът остана 1:1.