Лудогорец се справи с Арда по шампионски

Лудогорец разгроми Арда Кърджали с 4:1 в мач от плейофите в първата шестица на родното първенство. Домакините показа повече желание за успеха, докато гостите очевидно мислеха повече за финала за Купата срещу ЦСКА, който е сред броени дни.

Иначе Тонислав Йорданов (37) изведе гостите напред в резултата с поредното си попадение след трансфера от ЦСКА. Веднага след това друга надежда на родния футбол - Доминик Янков (39) изравни, като тук имаше намеса на ВАР,

В края на полувремето Никола Таравел (45) си отбеляза нелеп автогол и обратът бе факт. През второто полувреме Алекс Сантана (56) също се разписа след добро подаване на Каули. Последният пък също се разписа в края на мача със силен удар, оформяйки крайния резултат.